• Základné informácie o projekte

• Naša škole je partnerskou školou v projekte IT akadémia od novembra 2020
        • Projekt je zameraný na  na aktualizáciu obsahu, metód a foriem výučby matematiky, informatiky, prírodovedných predmetov a odborných predmetov smerom k dôslednej a zmysluplnej implementácii IKT nástrojov do vzdelávania. Vytvorené inovatívne metodiky budú zamerané predovšetkým na rozvoj bádateľských kompetencií žiakov ZŠ a SŠ.
        • Súčasťou projektu je formálne a neformálne vzdelávanie učiteľov, krúžky, IT tábory, semináre, súťaže a ďalšie mimoškolské činnosti zamerané na motiváciu žiakov ZŠ a SŠ pre štúdium informatiky, IKT, prírodných a technických vied, rozvoj digitálnej gramotnosti, osobnostného rozvoja a komunikačných kompetencií. Aktivita sa bude realizovať v úzkej spolupráci s IT firmami na báze partnerstva so školami.
      • 8.3.2021 o 16:00

Mars 2020: Perseverance – od nápadu až po pristátie na červenej planéte a ešte ďalej

Popis: 18. februára 2021 sa rover Perseverance dotkol povrchu Marsu. Čo to znamená pripraviť takúto misiu? Ako sa to celé pripravuje? Ako vyzerá štart a raketa? Mars je aktuálne jediná planéta „obývaná“ iba robotmi. Ako celá misia pomôže nám ľuďom na Zemi? Môžeme tam naozaj nájsť život? Na to všetko sa skúsime pozrieť spolu!

Úvod do tvorby webových stránok - základy jazyka HTML

Chcete sa naučiť tvoriť webové stránky? Pozývame vás na workshop na tému "Úvod do tvorby webových stránok - základy jazyka HTML", ktorý sa uskutoční ONLINE na platforme ZOOM, dňa 25.02.2021 o 15:00 (do 17:00). Prihlasovanie do 24.02. 2021 u Ing. Fiťmovej cez edupage. Počet miest je limitovaný, keď sa naplní kapacita workshopu, prihlasovanie sa uzavrie skôr.

• 12.02.2021

Herným vývojárom za 90 minút

Chceš si vytvoriť vlastnú počítačovú hru? A čo ak sa to dá zvládnuť za 90 min? Hmm... tak poďme na to! Pozývame Vás do IT čajovne na tému "Herným vývojárom za 90 minút". Termín: 12.02.2021; 13:00-14:30. Pre prihlásenie kontaktujte Ing. Fiťmovú cez portál Edupage

• 8.2.2021 - 12.2.2021